Výchovná poradkyně

E-mail: NeradovaG@ssgukrbu.cz

Konzultační hodiny:

každé úterý 7:15 – 7:55 hod. v kabinetě výchovné poradkyně, pavilon E

Jinak dle předběžné domluvy.

Standardní činnosti výchovného poradce na naší škole:

• Poskytuje informace z oblasti výchovného poradenství žákům a jejich zákonným zástupcům.
  • Zvýšenou pozornost věnuje žákům s rizikovým vývojem a chováním.
  • Závažné výchovné problémy řeší dle potřeby ve spolupráci s třídními učiteli, vedením školy, zákonnými zástupci žáků, dalšími pracovníky ŠPP, pracovníky školských poradenských zařízení, sociálních orgánů, úřadu práce apod.
  • Ve spolupráci s metodikem prevence, školním psychologem a dalšími pedagogickými pracovníky školy vyhledává projevy zneužívání návykových látek a ostatních sociálně patologických jevů (patologické hráčství, šikanování, vandalismus, brutalita, rasismus, kriminalita a další), podílí se na jejich vyšetřování a návrzích opatření.
  • Jedná jménem školy se zákonnými zástupci žáků.
  • Na základě shromážděných podkladů podává řediteli školy návrh na svolání výchovné komise.
  • Vede výchovné komise.
  • Zajišťuje skupinové návštěvy žáků školy v informačních střediscích úřadů práce a poskytuje žákům a zákonným zástupcům informace o možnosti individuálního využití informačních služeb těchto středisek.