U Krbu 45/521, 108 00 Praha 10 – Malešice

Spolek rodičů a přátel školy

SRPŠ je neziskový spolek rodičů a přátel školy, kteří se ztotožňují s tradicemi školy a s úsilím školy poskytnout žákům co nejkvalitnější vzdělání a připravit je na budoucí povolání.

SRPŠ podporuje:

• využití rozšiřujících forem a metod výuky,
  • zájem žáků o předmětové a oborové soutěže,
  • mimoškolní akce, které v souladu se vzdělávacím programem školy zapojují žáky do odborných, sportovních, kulturních a dalších aktivit,
  • vytváření sociálního klimatu školy,
  • činnost školy v oblasti prevence sociálně patologických jevů,
  • motivování žáků k co nejlepším studijním výsledkům,
  • zlepšování podmínek pro výuku a výchovu žáků.

To se konkrétně odráží ve finanční podpoře např. soutěží, klubů, dnů třídy, exkurzí, odměn nejlepším žákům a třídám, slavnostního předávání výučních listů a maturitních vysvědčení, kulturního minima apod.

SRPŠ je partnerem školy a žáků při zajištění reprezentačních plesů a různých akcí, při kterých se škola prezentuje.

SRPŠ v rámci svého působení spolupracuje s vedením i pedagogy školy a využívá ve své práci svých dlouholetých zkušeností i zkušeností podobných spolků jiných škol.

Jednání SRPŠ jsou otevřena pro všechny, kteří přispívají svými zkušenostmi, informacemi či konstruktivními podněty k projednávaným otázkám života školy a jsou ochotni se podílet na činnosti SRPŠ.

Hospodaření SRPŠ je evidováno dle platných právních norem. SRPŠ hospodaří pouze s příspěvky rodičů, žáků či zákonných zástupců žáků. Do fondu SRPŠ přispívá každý z nich částkou 500 Kč. Pokud ve škole studují sourozenci, příspěvek je vybírán pouze za jednoho z nich. Žáci čerpají prostředky fondu v rámci výše zmíněných podporovaných aktivit a využíváním materiálních podmínek školy.

Orgány SRPŠ jsou Rada rodičů a SRPŠ.

Předseda SRPŠ: Jana Bártíková