Spolek rodičů a přátel školy

SRPŠ je neziskový spolek rodičů a přátel školy, kteří se ztotožňují s tradicemi školy a s úsilím školy poskytnout žákům co nejkvalitnější vzdělání a připravit je na budoucí povolání.

IČ: 67 77 65 31

SRPŠ podporuje:

• využití rozšiřujících forem a metod výuky,
  • zájem žáků o předmětové a oborové soutěže,
  • mimoškolní akce, které v souladu se vzdělávacím programem školy zapojují žáky do odborných, sportovních, kulturních a dalších aktivit,
  • vytváření sociálního klimatu školy,
  • činnost školy v oblasti prevence sociálně patologických jevů,
  • motivování žáků k co nejlepším studijním výsledkům,
  • zlepšování podmínek pro výuku a výchovu žáků.

To se konkrétně odráží ve finanční podpoře např. soutěží, klubů, dnů třídy, exkurzí, odměn nejlepším žákům a třídám, slavnostního předávání výučních listů a maturitních vysvědčení, kulturního minima apod.

SRPŠ je partnerem školy a žáků při zajištění reprezentačních plesů a různých akcí, při kterých se škola prezentuje.

SRPŠ v rámci svého působení spolupracuje s vedením i pedagogy školy a využívá ve své práci svých dlouholetých zkušeností i zkušeností podobných spolků jiných škol.

Jednání SRPŠ jsou otevřena pro všechny, kteří přispívají svými zkušenostmi, informacemi či konstruktivními podněty k projednávaným otázkám života školy a jsou ochotni se podílet na činnosti SRPŠ.

Hospodaření SRPŠ je evidováno dle platných právních norem. SRPŠ hospodaří pouze s příspěvky rodičů, žáků či zákonných zástupců žáků. Do fondu SRPŠ přispívá každý z nich částkou 500 Kč. Pokud ve škole studují sourozenci, příspěvek je vybírán pouze za jednoho z nich. Žáci čerpají prostředky fondu v rámci výše zmíněných podporovaných aktivit a využíváním materiálních podmínek školy.

Orgány SRPŠ jsou Rada rodičů, Výbor SRPŠ a členové SRPŠ.

Předseda SRPŠ: Jana Bártíková

Číslo účtu pro bankovní převod příspěvku SRPŠ: 1932260309/0800 (Česká spořitelna) - při platbě převodem zadejte do zprávy pro příjemce příjmení, jméno a třídu žáka.

Výše příspěvku SRPŠ činí 500,- Kč.

Pravidla čerpání příspěvků ze SRPŠ

Čerpání příspěvků bylo upraveno pro školní rok 2023/2024 tak, že na Den třídy bude mít třída zaplacen plně oběd ve školní jídelně v hodnotě 60,- Kč. Příspěvek na aktivity v Den třídy je 150,- Kč na žáka. Kulturní minimum je do 50,- Kč hrazeno plně, nad tuto částku přispívá spolek 50 % ceny. Maximální jednorázový příspěvek na žáka bude 200,- Kč.

Pro aktivní žáky je schválen 50% příspěvek na placené kurzy pořádané školou (maximální výše příspěvku je 1000,- Kč za kurz. Žák může využít výce příspěvků na kurzy, nikoli opakovaně na stejný kurz).

Reprezentační ples školy

Ples je plánován na 8. března 2024